Екологічна тканина і “Sustainable fashion”

«Усвідомленість» у сфері моди – «sustainable fashion»

 

«Ми повинні думати про те, що ми залишаємо майбутнім поколінням після себе, а також намагатися робити наше споживання розумним і екологічним»

Stella McCartney

 

У світі fashion сталася технологічна революція: з’явилися альтернативні, більш екологічні варіанти виготовлення одягу, взуття, тканин, аксесуарів.

Так проявляється тренд на «усвідомленість» у сфері моди – «sustainable fashion»

З англійської sustainability перекладається як екологічна стабільність, безпечне використання природних ресурсів, розраховане на довгострокову перспективу, або фактори, що забезпечують екологічну та соціальну безпеку. Мінімалізм і slow fashion – скорочення кількості використовуваних речей і збільшення життєвого циклу одягу.

Життєвий цикл одягу буде набагато довшим, якщо при її пошитті була використана якісна тканина. При нанесенні принту на тканину часто використовуються токсичні хімікати, які потім потрапляють у воду.

Тому, більшість наших екологічних тканин однотонні. Якщо подивитися на наш одяг, то одяг з однотонної тканини становить базу для будь-якого гардеробу.

Причина проста – однотонний одяг легко поєднується з принтами, різними аксесуарами і носити її можна як з кросівками, так і з витонченими човниками, крім того їх легко адаптувати до будь-якого випадку.

 

Sustainable в продажі тканин 

 

Працюючи з дизайнерами та виробниками ми зрозуміли в чому полягатиме sustainable в продажі тканин. Накопичені залишки прекрасних тканин від попередніх колекцій на складах українських дизайнерів, можуть бути знову комусь корисними. А у дизайнерів з’являється можливість звільнити склади і повернути «заморожені» кошти.

Тому, для того, щоб дати нове життя тканинам ми розробили програму для підтримки дрібних і середніх локальних виробників. Так у нас в IAMTEX showroom у Києві по вул. Каземіра Малевича 86В з’явилися стокові тканини. Ми принципово не веземо сток з Італії. У наших українських дизайнерів прекрасні тканини, привезені з Італії, Франції, Іспанії, Кореї підібрані зі смаком і ми впевнені, що вони будуть затребувані.

 

Екологічна тканина тенсел, район, модал, віскоза

 

 

Ми продаємо екологічну тканину тенсел, район, модал, віскозу, вироблену на фабриках по технології і з сировини компанії Lenzing. Це дуже великі фабрики з новітнім обладнанням та дотриманням заходів з охорони праці, які отримали контракти і пройшли сертифікацію європейської компанії Lenzing.

 

тенсел

район

Модал

віскоза

 

Наприклад, тканину TENCEL® – вона ж ліоцелл, тенсел, тенцель і тенцел, отримують шляхом обробки деревини австралійського евкаліпта. Для виробництва екологічної тканини тенсел евкаліпти висаджуються спеціально, гілки зістригають, виростають нові, а протягом всього життєвого циклу величезні евкаліптові ліси виробляють кисень.

 

 

В особливо екологічно-безпечному виробничому процесі, тканини ліоцелл для розчинення целюлози використовується тільки органічний розчинник NMMO. На основі технології Lenzing ступінь вилучення цієї цінної і дорогої хімічної речовини становить більше 99%.

TENCEL® отримав «Європейську нагороду за збереження навколишнього середовища»

 

Виробництво екологічної тканини

Lenzing виробляє віскозні штапельні волокна на основі деревини, модальні волокна, волокна тенсела (ліоцелл), які використовуються в текстильній промисловості.

Виробництво віскозного волокна – це складний процес, в якому в основному хімічні речовини CS2 і H2S виділяються у вигляді газів. Завдяки замкнутому циклу виробництва Lenzing ці гази не викидаються в навколишнє середовище, а повертаються у виробничий процес для використання в якості сировини. Таким чином шкідливі гази не потрапляють в навколишнє середовище та не забруднюють її.

Компанія Lenzing контролює весь виробничий цикл з моменту вирощування деревини до виробництва тканини включно.

 

 

Як говорить засновник Fashion Scout London Мартін Робертс на конференції Blockchain Fashion Week: “Прозорість стає необхідною частиною брендів”

За його словами, особливу увагу проблемі впливу моди на клімат і людське життя приділяють мілленіали. Це частина їх ДНК. Можливість простежити весь процес від того, в яких умовах зробили тканину, і чи отримали за це люди гідну зарплату.

Тому, ми прийняли для себе рішення купити тенсел, район, модал, віскоза, у фабрик, що працюють на сировині Lenzing. Ми впевнені, що весь цикл проконтрольований з самого початку, усвідомлено розуміючи, чому це коштує дорожче.

 

Для New Fashion Zone ми надаємо знижку 10% при покупці в роздріб

-Стокових тканин

-Регулярного асортименту тенсел, район, модал, віскоза.

No comments yet.

Залишити відповідь