Все про ДЖИНС

ДЖИНС або денім – матеріал, який відомий давним давно і користується величезною популярністю. Всі вважають, що його історія почалася разом з ковбоями, але насправді, історія цього матеріалу бере свій початок аж з 15 століття!

джинс ткани киев

Саме тоді матроси на кораблях носили джинси з парусини, яка залишалася після виробництва вітрил. Флот потихеньку приходив в непридатність, матерія залишалася і її пускали на форму. Саме вона стала прототипом сучасного деніму. Цей матеріал став настільки популярний, що в 1750 році Джон Холкері, описав штани з нього, які були точною копією сучасних джинсів.

А значно пізніше, в середині 19 століття цей матеріал став дуже популярним серед ковбоїв та шукачів золота в США. Не останню роль в цьому зіграв американський єврей Лейб (Леві) Штраус, котрий разом зі своїм компаньйоном став шити штани з цього матеріалу. Вони припали до смаку золотошукачів і вже в 1873 році Штраус отримав офіційний патент.

Цікавим фактом є і походження назви тканини. Слово «denim» дуже нагадує назву міста Німа, у Франції. Саме це місто славилося тим, що виробляло міцні тканини. А в італійському місті Генуя була бумазея – матеріал з поля зору бавовняної саржі, переплетення якої називалося jean. Трохи пізніше, слово перекочувало в англійську мову з італійського і змінилося. Саме таким ми знаємо назву матеріалу – джинс.

Що ж таке джинсова тканина? Найчастіше, вона щільна і груба, з саржевим плетінням. Таке переплетення застосовують щоб виготовити міцне джинсове полотно – тканина виходить з чітким рельєфом в діагональний рубчик.

Джинсова тканина виготовляється в основному з бавовни, іноді з додаванням невеликої кількості синтетичних волокон. Для забарвлення такої тканини можна використовувати натуральний барвник – індиго або ж різні види штучних барвників. Після чого вона виварюється природним шляхом – через це фарба добре сідає на тканину.

Джинс IAMTEX

 

 

 

 

Класичний синій джинс виробляють з бавовняних ниток двох кольорів – синього і білого. Тому джинс з лицьового боку синій, а з боку утоку – білий. Це дозволяє джинсовій тканині змінювати відтінок при виваренні та інших процесах обробки.

 

 

 

 

 

 

Які існують види джинсової тканини і чим вони відрізняються один від одного?

Є кілька видів джинсу, кожен з яких має ряд особливостей:

 • Ламана саржа. Відрізнити її від інших видів можна за допомогою орнаменту на тканині – його ще називають «ялинкою».                                                                                                Wrangler – найдешевші популярні джинси з «ялинкою».
 • Джин. Це найдорожчий вид джинсової бавовняної тканини, повністю пофарбованої в один колір.
 • Шамрила – легкий денім, з якого можна пошити, наприклад, сорочку або сарафан.
 • Стрейч. До складу такої тканини додається еластан, що дозволяє матеріалу бути більш еластичним.
 • Екрю. Такий матеріал нагадує за кольором натуральну бавовну і не піддається фарбуванню.

 

Джинсова тканина різниться також і по щільності. В Європі і в усьому світі її вимірюють в унціях (OZ) на ярд (yd2) – при чому потрібно враховувати, що ярд менше метра〰️90 см. В Україні щільність деніму і тканин в цілому, вимірюють в грамах на квадратний метр. (Г / кв.м).

Щільність джинса стартує від 4 унцій (113 г / кв.м) – матеріал такої щільності використовується для пошиття легкого одягу і сорочок. Куртки, плащі, головні убори, і звичайно ж, штани шиють з тканини щільністю від 10 (285 г / кв.м) до 14 унцій (397 г / кв.м).

В IAMTEX ви можете знайти більше 30-ти видів джинсової тканини будь-якої щільності.

Джинс – одна з найпопулярніших тканин на сьогоднішній день. Понад століття він крокує по планеті, а джинси, як були, так і лишаються найпопулярнішим видом одягу. Зараз джинс використовується не тільки для пошиття штанів. Різноманіття тканин і технологій виробництва дає можливість шити з цього матеріалу головні убори, тонкі сорочки, літні легкі сарафани, сукні та короткі шорти. Також він використовується для пошиття сумок і домашнього текстилю. Часто можна зустріти взуття з обробкою з джинсу.

Найвідоміші виробники джинса – цей Levi’s і Wrangler. Фактично, ці бренди були першими, хто здогадався використовувати джинс для виробництва свого одягу, а потім – широко популяризувати його.

Дизайнери дуже люблять цей матеріал і використовують його в своїх колекціях. Чого тільки варті джинси дизайнерського дому Escada вартістю в 10 тисяч $, прикрашені кристалами Swarovski. Речі з джинсової тканини зустрічаються в колекціях майже кожного модного будинку. Складно собі уявити таке, бо колись цей матеріал сприймався, як тканину для робочого одягу, а тепер його можна зустріти в кожній модній колекції.

Як і у кожного матеріалу, у джинса є свої плюси і мінуси.

Серед плюсів цієї тканини можна виділити такі:

 • Стійкість до зношування. Хороший джинс має дуже довгий термін експлуатації. Головне в цьому – правильно доглядати за матеріалом.
 • Міцність. Через щільне переплетення волокон в тканині, матеріал є дуже міцним.
 • Гігроскопічність. Оскільки джинс виготовляється з бавовни, матеріал добре поглинає вологу.
 • Різноманіття варіантів. Залежить від щільності, кольору та інших характеристик.
 • Натуральність, в основі – бавовняна тканина.
 • Захист від вітру і спеки.
 • Доступність.
 • Погано мнеться.

Мінусів у джинса майже немає. Іноді матеріал може бути грубим і жорстким. Але це безпосередньо залежить від щільності тканини.

Важливо пам’ятати, що джинсову тканину ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно декатирувати перед процесом розкрою. Декатирування тканини являє собою волого-теплову обробку з метою виключення усадки тканини в процесі пошиття і носіння. Тканина усідає після прання і після повторної носки такий ефект пропадає.

Так само, джинсова тканина має властивість линяти, але це теж усувається при виваренню тканини.

Як доглядати за виробами з джинсу?

Правильний догляд за будь-яким матеріалом дозволяє продовжити термін його використання. Джинс – не виняток. Є кілька правил по догляду за ним:

 • Прати краще окремо від інших речей, особливо світлих – матеріал може линяти.
 • Використовуйте або ручне прання, або вибирайте режим «Делікатне прання».
 • Сушити варто в природних умовах.
 • Гладити краще у вологому стані, щоб не пересушувати матеріал.
 • Не можна зберігати у вакуумних пакетах – відсутність повітря може привести до появи грибка.

 Купити Джинс прямо зараз, в один клік – дуже просто.

 Досить скористатися для цього нашим Інтернет-магазином.

Відправка по всій Україні.

Всі варіанти джинсової тканини компанії IAMTEX за цим посиланням

No comments yet.

Залишити відповідь