12 Ознак екологічної тканини

12 Ознак екологічної, етичної та екобезпечної якісної тканини.

Існує 12 принципів, які пояснюють, що має означати зелена хімія на практиці, як викладено Полом Анастасом і Джоном Уорнером. Вони допомагають визначити істинні екологічні, етичні та екобезпечні якості сировини або продукції. Ці якості повинні розглядатися всерйоз тими, хто збирається шукати джерела або працювати з натуральними тканинами з етичних причин, ніж заради очікуваної чистої реалізації або прибутку.

 1. Запобігання утворення відходів

Зпобігання утворення відходів – краще, ніж відновлення або їх прибирання після формування. Це не вимагає пояснень. На даний момент існує ціла індустрія, побудована на очищенні відходів. Обробка і зміст відходів дуже дорога. Відходи вимагають контролю навіть після їх запечатування.

 1. Атомна ефективність

При створенні матеріалів важливо максимально збільшувати об’єднання всіх матеріалів, використовуваних у виробництві кінцевого продукту. Іншими словами, витрачати настільки мало матеріалу, наскільки це можливо. Наприклад, якщо процес задіє 50% атомної ефективності, тоді половина використовуваних матеріалів перетворяться в відходи. Лише половина всіх матеріалів перетворюються в продукт. Тому важливі нові сучасні фабрики, які зменшують кількість відходів при виробництві.

 1. Менш небезпечний синтез

Процеси повинні бути складені так, щоб можна було використовувати і генерувати речовини, які мають незначну токсичність або зовсім нетоксичні. Планувати процес створення матеріалів з використанням нетоксичних речовин, і виробляти нетоксичні речовини. Зазвичай простіше сказати, ніж зробити!

 1. Розробка більш безпечних хімічних речовин

Хімічна продукція повинна розроблятися для кращого функціонування, і в той же час, для зниження токсичності. Зниження токсичності продукції зменшує ризик небезпеки для людей і навколишнього середовища.

 1. Більш безпечні розчинники

По можливості уникайте використання таких додаткових речовин, як розчинники і розчинні засоби. Якщо такі речовини необхідні, вони повинні бути нетоксичні.

 1. Раціональне споживання енергії

Раціональне споживання енергії має братися до уваги при розробці та виробництві продукції. Вимоги до споживання енергії повинні бути максимально занижені, як тільки вони починають негативно впливати на навколишнє середовище і піднімати вартість. По можливості процеси повинні здійснюватися при кімнатній температурі і тиску.

 1. Використання відновлюваних джерел

По можливості вихідна сировина (або матеріал, який використовується для виробництва продукції) повинен братися з поновлюваних джерел. Наприклад, проводилося дослідження з виробництва хімічних речовин з такого продукту, як кукурудза, замість вугілля чи нафти. Крім того, при виборі вихідної сировини необхідно звернути увагу на відходи, одержувані внаслідок інших реакцій, проведених в лабораторії.

 1. Скорочення похідних речовин

Похідні речовини – хімікати, які використовуються для створення тимчасового ефекту в процесі. Це може бути хімічна речовина, яка захищає певну частину речовини, яка надалі видаляється; або це може бути хімічна речовина, яка може зумовити тимчасову зміну властивостей для створення реакції. Необхідно уникати використання похідних речовин, якщо це можливо. Вони не перетворюються в кінцевий продукт, і тільки підвищують кількість відходів.

 1. Каталіз

Використовуйте селективні каталітичні реагенти поверх тахеометричних реагентів. Каталіз сприяє появі реакції з меншим споживанням енергії, а також прискорює реакцію. Розгляд кінцевого проекту для правильного використання продукту. Готовий продукт повинен руйнуватися в нетоксичній речовині після використання. Таким чином, продукт не збережеться і не закріпиться в навколишньому середовищі.

 1. Запобігання забрудненню в реальному часі

Повинні розроблятися методи для контролю хімічних процесів в реальному часі. Методи включають контроль під час процесів, виявлення і перевірку формування небезпечних речовин, і контроль після знищення речовини.

 1. Щоб запобігти нещасним випадкам

Речовина і стан речовини (рідке, газоподібне, і т.п.) має вибиратися з обережністю для максимального зниження ризиків нещасних випадків під час хімічних процесів. Нещасні випадки включають у себе пожежі, вибухи й аварійні витіки.

 1. Біорозкладання

Слова «здатний розкладатися» і «здатний біорозкладатися» мають різні значення

– Здатний розкладатися означає, що матеріали в результаті зруйнуються без чітко встановлених тимчасових рамок.

– Біорозкладатися означає, що матеріал розкладається протягом встановленого періоду часу. Тимчасові рамки залежать від продукту і відповідних умов.

– Біорозкладені матеріали на сміттєвих полігонах розкладаються дуже повільно, оскільки вони позбавлені кисню, світла і вологи, і в процесі виробляють метан.

No comments yet.

Залишити відповідь